Afgelopen weekend reisden we met de grootste groep judoka’s ooit vanuit Kenshiro Abbe af naar het internationale judotoernooi in Venray. Alleen dat gegeven al maakt ons ontzettend trots. Het laat zien hoeveel groei er binnen de club zit. Door samen hard te trainen, elkaar uit te dagen en beter te maken, blijven onze judoka’s stappen zetten. Met de talentvolle jeugd die eraan komt én de ontwikkeling van onze ervaren wedstrijdjudoka’s, belooft dat veel voor de toekomst.
Het toernooi in Venray was bovendien de laatste grote wedstrijd van het seizoen. En wat hebben onze judoka’s zich daar laten zien.
Flynn begon zijn toernooi moeizaam met verlies in de eerste ronde, maar herpakte zich geweldig door vervolgens twee sterke partijen te winnen. In de strijd om het brons verscheen zijn tegenstander helaas niet op de mat, waardoor Flynn het brons mee naar huis nam. Natuurlijk had hij liever gevochten voor die medaille, maar het blijft een knappe prestatie.
Dean liet in zijn eerste partij direct sterk judo zien en won overtuigend. In de tweede ronde kwam hij nét tekort tegen een slimme tegenstander, maar in de verliezersronde vocht hij zich knap terug met een mooie overwinning. Uiteindelijk strandde hij vlak voor de strijd om het brons, na een spectaculaire partij tegen een bekende tegenstander. Met een loodzware loting waarin veel toppers bij elkaar zaten, heeft Dean absoluut laten zien wat hij waard is.
Voor Brenna was het een zware dag. Ze kwam niet helemaal los en kon niet laten zien waartoe ze dit seizoen allemaal in staat is geweest. En dat is jammer, want haar ontwikkeling dit jaar was enorm. Nu eerst herstellen tijdens de zomerperiode en daarna weer bouwen richting het DK en NK.
Shauny, wist dit weekend een fantastische derde plaats te behalen. Met sterk en slim judo draaide ze een indrukwekkend toernooi. Zelfs tegen de voormalig Europees kampioene en olympisch bronzenmedaillewinnares Heylen bood ze geweldig weerstand. Shauny haar ne-waza was sterk, haar tactiek klopte en ze liet prachtige winstpartijen zien.
Koen greep helaas naast het podium. In een beslissende partij leek hij een mooie actie te maken, maar de scheidsrechter beoordeelde het anders. Dat zorgde voor flink wat frustratie langs de kant, maar deed niets af aan zijn inzet en prestatie. We zijn trots op de manier waarop hij heeft geknokt. We proberen Koen komend jaar wat vaker op de foto te krijgen 🤪.
Carmen en Rowyn draaiden een ijzersterk toernooi. Beiden eindigden uiteindelijk als zevende, nét voor de finalehal. Daarvoor hadden ze al meerdere zware partijen gewonnen, waarin ze hun strijdplan uitstekend uitvoerden. Soms zakelijk, soms dominant, maar altijd op zoek naar de score. Op dit niveau zo presteren zegt ontzettend veel over hun ontwikkeling. Wat draaide zij een geweldig seizoen.
Voor Neil was het een lastig toernooi. Zijn eerste partij verloor hij in het grondgevecht en daarna trof hij direct een zeer ervaren judoka, die twee jaar ouder en duidelijk fysiek verder was. De overstap binnen de leeftijdscategorieën maakt het voor Neil als eerstejaars in de -18 zwaar. Toch blijft Neil grote stappen zetten en veel leren. Dat belooft veel voor de toekomst.
Met Venray kwam niet alleen het toernooi, maar ook het wedstrijdseizoen ten einde. Als we terugkijken op dit weekend, kunnen we alleen maar concluderen dat er ontzettend goed gewerkt is. Onze judoka’s blijven zoeken naar de grote scores, maar laten nu ook zien dat ze slimmer, geduldiger en tactischer kunnen judoën. Waar Venray vorig jaar nog eindigde in teleurstelling, zien we nu vooral kansen en groei richting volgend seizoen.
Met twee podiumplaatsen én meerdere judoka’s die er heel dichtbij zaten, mogen we trots zijn op wat we samen hebben bereikt. Het was een warm en intens weekend, waarin veel gevraagd werd van iedereen op en rond de mat. De inzet, discipline en bereidheid van onze judoka’s waren geweldig om te zien.
Het wedstrijdjudo gaat nu even op vakantie, al trainen we nog een tijdje door. We willen alle judoka’s bedanken voor hun inzet het afgelopen seizoen. En natuurlijk ook alle ouders, familieleden en supporters voor alle hulp, support en gereden kilometers. Judo lijkt misschien een individuele sport, maar zulke prestaties bereik je nooit alleen.
Samen hebben we er een prachtig seizoen van gemaakt. ❤️🥋🙏🏻
U moet ingelogd zijn om deze foto's/bestanden te kunnen zien